0 ks

0,00

0

0,00€

Obrábané materiály a technologické parametre

Obrábanie kalených ocelí s využitím CBN a keramických rezných materiálov

Spoločnosť KORLOY má pevné miesto v Európe a má skladom rôzne druhy rezných materiálov pre obrábanie kalených ocelí s cieľom uspokojiť všetky požiadavky zákazníkov a zjednodušiť ich samotný výber. Vďaka siedmim špeciálnym nepovlakovaným a povlakovaným druhom rezných materiálov, nájdete najlepšie riešenie v závislosti od obrobku a samotnej aplikácie. CBN (kubrický nitrid bóru) je obzvlášť tvrdý rezný materiál, ktorého tvrdosť prekonáva už len diamant. CBN má vynikajúcu výkonnosť, vykazuje mimoriadnu tvrdosť, vysokú tvrdosť za tepla i pri extrémnych teplotách (2000°C), veľkú odolnosť proti abrazívnemu opotrebeniu a pri obrábaní má vždy dobrú chemickú stabilitu. CBN je relatívne krehký, húževnatejší a tvrdší než keramika, no nemá takú dobrú tepelnú a chemickú odolnosť.

Rezné materiály pre sústruženie

1.) Spekaný karbid SK s povlakom CVD pre koróziivzdornú a mäkkú oceľ
NC9025, NC5330 – Ide o húževnatý karbid s hladkým povlakom. Jeho výhodami sú zlepšená odolnosť, vynikajúci výkon, vynikajúca životnosť nástroja pri obrábaní ťažko obrobiteľných materiálov, ako sú inconel a stelit.
2.) Spekaný karbid SK s povlakom CVD pre koróziivzdornú oceľ a HRSA
PC8110 – Mikrozrnný karbid zaručuje zvýšenú odolnosť proti vyštipovaniu britu. Použitá najmodernejšia PVD technológia povlakovania s vysokou tvrdosťou a vysokou odolnosťou proti oxidácii za vysokých teplôt, zaručuje vysokú produktivitu počas obrábania materiálu HRSA pri vysokých rýchlostiach a vysokých posuvoch.
PC5300 – Výhodou je vysoká efektivita pri obrábaní uhlíkových ocelí, zliatiny, koróziivzdorných ocelí a HRSA. Špecifický karbidový substrát s vysokou húževnatosťou a vysokou tvrdosťou, ktorá zabraňuje vyštipovaniu reznej hrany, zabezpečí stabilné obrábanie. Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou voči opotrebeniu vďaka špeciálnemu povlaku PVD, odolnosťou proti oxidácii, tepelnou stabilitou a hladkým povrchom.
3.) Nepovlakované spekané karbidy SK
Nepovlakované SK Korloy sú určené pre optimalizáciu obrábania vďaka stálej kvalite. Sú vyrábané z wolframových karbidov, kobaltu a žiaruvzdorných karbidov TiC, TaC. Sú špičkovej kvality, s dobrou húževnatosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu. Môžu sa používať na rôzne obrobky. Vysoká odolnosť proti termálnym šokom umožňuje použitie chladiacej kvapaliny. Jemná zrnitosť a špeciálna koncepcia minimalizujú chemickú afinitu k obrobku. Výhodou sú vysoká húževnatosť a nízka rezná sila.
4.) Cermet pre neprerušovaný rez ocelí, legovaných a spekaných ocelí a zliatiny
CN1000 – cermet zaručuje vysokú kvalitu brúsených a nebrúsených rezných doštičiek. Zvýšená odolnosť proti plastickej deformácii a odolnosť proti opotrebeniu zaručuje vysokú presnosť obrobkov a vysokú kvalitu povrchu i pri dlhých cykloch. Zlepšená adhézia a odolnosť proti opotrebeniu znižuje rezné zaťaženie nástroja a zaručuje hladký povrch pri dokončovacom obrábaní.
5.) Povlakované cermety KORLOY
Výhodami sú vysoká húževnatosť a odolnosť, dlhšia životnosť nástroja. Klzná vrstva povlaku zase zaisťuje plynulý odchod triesok a znižuje rezné sily.

Rezné materiály pre frézovanie

1.) Spekaný karbid SK s povlakom CVD pre koróziivzdornú oceľ a mäkkú oceľ
NC5330 – Ide o húževnatý spekaný karbid s hladkým povlakom. Vyznačuje sa zlepšenou odolnosťou, húževnatosťou, vynikajúcim výkonom pri obrábaní koróziivzdorných ocelí. Je vynikajúci pre obrábanie mäkkých ocelí. Zároveň sa vyznačuje vynikajúcou životnosťou nástroja pri obrábaní ťažko obrobiteľných materiálov, ako sú inconel a stelit.
2.) Spekaný karbid SK s povlakom PVD
PC5300 – Vyznačuje sa vysokou efektivitou pri obrábaní uhlíkovej ocele, zliatiny, koróziivzdornej ocele a HRSA. Vďaka špecifickému povlaku s odolnosťou proti oxidácii, tepelnou stabilitou a hladkým povrchom zabezpečí stabilné obrábanie.
3.) Nepovlakované spekané karbidy SK
Vďaka vyspelej technológii spekaniu, ktorú Korloy využíva, majú nepovlakované spekané karbidy Korloy jemnú štruktúru, ktorá je nevyhnutná pre dosiahnutie vynikajúcej kvality rezného nástroja. Nepovlakované SK sa môžu používať pri všetkých druhoch obrobkov. Vysoká odolnosť proti termálnym šokom umožňuje obrábať s chladiacou kvapalinou. Vďaka špeciálnemu zloženiu majú nepovlakované SK Korloy jemnú mikroštruktúru a nízku afinitu k obrobku. Vyznačujú sa aj vynikajúcou húževnatosťou a nízkym rezným odporom.

Monolitné frézy

Mikrozrnný karbid je húževnatejší ako karbid s bežnou zrnitosťou. To umožňuje nahradenie rýchlorezných ocelí. Vďaka vysokej teplote oxidácie (1200°C) a vysokej tvrdosti sa dosahuje vynikajúci výkon pri vysokorýchlostnom obrábaní a obrábaní za sucha.
1.) Vlastnosti spekaných karbidov SK s povlakom PVD
PC203F (H-Max) – Vhodné pre vysokorýchlostné obrábanie ocele. Kombinácia húževnatého substrátu s ultrajemnou zrnitosťou a povlakom PVD zaručuje vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu a vyštipovaniu. Ide o nový koncept povlakov s vysokou odolnosťou proti teplu a oxidácii s vysokou tvrdosťou.
PC210 – Vhodné pre stredne až nízkorýchlostné obrábanie ocele, koróziivzdornej ocele a vysoko legovaných zliatin. Ultrajemná zrnitosť s povlakom zaručuje vynikajúcu životnosť nástroja pri vysokorýchlostnom obrábaní.
PC210C (C-Max) – Vhodné pre stredné až vysokorýchlostné obrábanie medi. Vyznačuje sa vynikajúcou kombináciou substrátu odolného proti vyštipovaniu a povlaku K-Silver odolného proti opotrebeniu.
PC220 (I-Max) – Vhodné pre všeobecné obrábanie ocele. Kombinácia ultrajemnej zrnitosti a tvrdého povlaku zaručuje odolnosť proti opotrebeniu. Vynikajúci nový povlak zvýši odolnosť proti vylamovaniu a oteru.
2.) Vlastnosti fréz Korloy
H-MAX (vysokorýchlostné, kalené) – Ide o nové zloženie pre obrábanie vysoko kalenej ocele (nad HRC53). Špeciálna sférická geometria nástroja zaručuje predĺženie jeho životnosti a umožňuje výrobu s vyššou rýchlosťou a posuvom. Kombinácia tvrdého povlaku TiAlN s vhodným substrátom predlžuje životnosť nástroja.
I-MAX (povlakované, všeobecné použitie) – Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou proti opotrebeniu a vyštipovaniu vďaka použitiu ultrajemnej zrnitosti a vrstvy PVD. Vhodná pre rôzne aplikácie od hrubovania po dokončovanie.
I-MAX (stopkové frézy z SK) – Sú vhodné pre všetky typy frézovacích operácií. Možno ich využiť pri viacúčelovom obrábaní (bokom frézy, drážkovanie).
Pre ťažkoobrobiteľné materiály, koróziivzdornú oceľ – Ostrá geometria, uhol a tvar sú optimalizované pre produktívne obrábanie koróziivzdorných ocelí.
Monolitné frézy z SK pre hliníkové zliatiny (SSEA, SSBEA) – Sú vhodné pre vysokorýchlostné obrábanie hliníka a iných neželezných materiálov. Sú vhodné pre dosiahnutie vysokej kvality povrchu a výborného odvodu triesok pri vysokých posuvoch.
Čelné valcové mikrofrézy (MSE/MSBE) – Čelné valcové frézy malých rozmerov sú vhodné pre rôzne mikroobrábacie práce. Sú vystužené v oblasti stopky kvôli ochrane proti lomu pri vysokých rýchlostiach.
Frézy pre výrobu rebrovania – Sú vhodné pre vysoko kalenú oceľ pri vysokorýchlostnom obrábaní (HRC65). Taktiež pre rôzne typy obrábania, napr. automobilových motorov, mobilných telefónov a polovodičových zariadení. Vyznačujp sa vysokou porduktivitou a vysokou efektivitou pri vysokých rýchlostiach. 
C-Max – Vyznačujú sa vynikajúcou kombináciou substrátu odolného proti vylamovaniu a povlakom CrN odolným voči opotrebeniu.
D-Max – Vynikajúce pre prerušované rezy i pre vysoko presné obrábanie. Sú vhodné pre obrábanie neželezných kovov alebo grafitu. Povlak s jemnými čiastočkami diamantu predlžuje životnosť nástroja. Vylepšená je aj geometria britu.

Monolitné vrtáky

Vlastnosti spekaných karbidov SK s povlakom PVD:
PC205F – Monolitné vrtáky s priemerom do 20mm vhodné pre oceľ, koróziivzdornú oceľ a vysoko legované zliatiny. Vyznačujú sa vynikajúcou odolnosťou voči opotrebovaniu a vyštipovaniu s ultrajemnou zrnitosťou.
PC225F – Monolitné vrtáky s priemerom do 16mm vhodné pre oceľ, koróziivzdornú oceľ a vysoko legované zliatiny. Kombináciou vynikajúcej odolnosti proti opotrebeniu a húževnatého substrátu zvyšuje stabilitu.

Iné

1.) Vymeniteľné rezné doštičky s diamantovým povlakom KORLOY
Špeciálne vlastnosti: Je predĺžená životnosť nástroja až o 150% vďaka Korloy nanotechnológii. Vďaka diamantovým čiastočkám o nanoveľkosti (-100 nm) sa znížil súčiniteľ trenia. Nižšie trenie vedie k lepšiemu odvodu triesok. Obrobené povrchy si zachovávajú lepšiu kvalitu povrchu.
2.) DLC povlaky Korloy
Tvrdosť filmu dosahuje až HV7000. Životnosť nástroja je 3-6 krát dlhšia než u rezného nástroja z pekaného karbidu. Dobrá kvalita povrchu sa dosahuje vďaka mazaciemu efektu, ktorý dáva nízky súčiniteľ trenia (<0.1). DLC povlaky sp vhodné pre obrábanie neželezných materiálov. Využitie nájdu pri obrábaní hliníka, uhlíka, plastov a dreva.
3.)  Vymeniteľné rezné doštičky CBN
a) Vymeniteľné rezné doštičky s možnosťou prebrúsenia – Výhodou je dlhá životnosť nástroja, vynikajúca  odolnosť proti opotrebeniu, vysoká tvrdosť. Vznikajú tak úspory nákladov vďaka možnosti 3 až 4-násobného prebrúsenia reznej doštičky.
b) Vymeniteľné rezné doštičky na jedno použitie – Výhodou je nízka cena, nižšie náklady, jednoduchá správa nástrojov, rôzne tvary vymeniteľných rezných doštičiek. Technológia silného spájkovania zaručí stabilné obrábanie a dlhú životnosť nástroja.
c) Viacbrité vymeniteľné rezné doštičky – Výhodou je ich široké aplikačné pole. Rezné doštičky majú viacej spájkovaných rezných hrán. Cena na reznú hranu je tak nižšia v porovnaní s normálnym jednorezným typom
d) Povlakované viacbrité vymeniteľné rezné doštičky – Výhodou je špeciálny povlak PVD, ľahké rozlíšenie rezných hrán a kvalita.
4.)  PCD Korloy
Výrobky Korloy PCD sa vyrábajú s použitím vysoko kvalitných rezných hrán z PCD, ktorý je zhotovený pri vysokej teplote a tlaku. Rezná hrana z PCD je pripájaná na vhodnú karbidovú vymeniteľnú reznú doštičku Korloy. Korloy dodáva vysoko kvalitné PCD pre sústruženie, frézovanie a čelné valcové frézy, čím obsiahne potreby rôznych aplikácii.  Výhodami PCD Korloy sú vynikajúca životnosť nástrojov pre hliníkové a medené zliatiny, vynikajúca životnosť nástrojov pre keramiku, hliník s vysokým obsahom Si a kameň a vynikajúca životnosť nástrojov pre pryž, uhlík, grafit a drevo.

Základné rozdelenie

Zdroj:
www.korloy.com