0 ks

0,00

0

0,00€

4. a 5. os

4- a 5-osové obrábanie poskytuje nekonečné možnosti, čo sa týka veľkosti a tvaru hotových výrobkov. Termín 4/5.os alebo 4/5-osové obrábanie znamená počet smerov, ktorými sa nástroj môže pohybovať. Na 5-osovom obrábacom centre sa tak rezný nástroj pohybuje po lineárnych osiach X,Y,Z a otáča sa okolo osi A a B, čo umožňuje približovanie nástroja k obrobku v akomkoľvek smere. Tým pádom je možné obrábať päť strán obrobku pri jednom nastavení. 4. a 5-osové obrábacie centrá umožňujú vyrábať zložité diely pri jednom nastavení.

Výhody 4. a 5.osi – obrábanie zložitých tvarov pri jednom nastavení zvyšuje produktivitu – úspora času i peňazí vďaka kratšej dobe na prípravu obrobku – zvýšenie výkonu a skrátenie času obrábania – vyššia presnosť hotových výrobkov – možnosť používania kratších rezných nástrojov, čo umožňuje vyššie rezné rýchlosti a obmedzuje vibrácie nástrojov – dosiahnutie vynikajúcej povrchovej úpravy a celkovej lepšej kvality hotových výrobkov.

Kovoobrábacie stroje PRIMINER je možné doplniť 4/5. osou podľa požiadaviek zákazníka. Spoločnoť CNC Expert Vám bude nápomocná pri ich výbere.

Spoločnosť PL LEHMANN vyvíja a vyrába CNC otočné stoly (4/5.os) už od roku 1974. Dnes je LEHMANN rodinnou firmou, ktorá má zastúpenie vo viac ako 20 krajinách sveta. Spoločnosť sa zaviazala k typickým švajčiarskym hodnotám – kvalita produktu – špičková technológia – inovácia a flexibilita – dlhodobosť a spoľahlivosť. Vďaka tomu patrí k setovej špičke už viac ako 40 rokov.

 

Zdroj:
www.lehmann-rotary-tables.com
www.youtube.com